Sucha zabudowa w pomieszczeniach mokrych
RIGIPS udostępnia kompleksowe informacje o suchej zabudowie w pomieszczeniach mokrych w postaci dwóch dokumentów.
Jeden z nich powstał z myślą o architektach i koncentruje się na aspektach projektowych, doboru rozwiązań i systemów. Drugi omawia szczegółowo zagadnienia montażu i przeznaczony jest głównie dla wykonawców.
Istnieją różne pomieszczenia mokre - inaczej wygląda projektowanie i prace wykonawcze w łazience, inaczej w przypadku basenu.
Pomieszczenia mokre dzielimy na różne typy i klasy, a decyzje co do systemów i produktów oraz metod montażu zależą od wymagań konkretnej inwestycji.
RIGIPS przedstawia optymalne rozwiązania oraz dobór produktów od antykorozyjnych profili, hydrofobowych powłok na płytach, masy, taśmy przeciwpleśniowe RIGIPS aż po hydroizolację podpłytkową oraz kleje do płytek WEBER.
Pomieszczenia mokre dzielimy ze względu na typ, klasę odporności na działanie wody i wilgoci, a w naszych opracowaniach podpowiadamy, jakie produkty zastosować w każdym z nich. Wszystkie informacje na temat suchej zabudowy w pomieszczeniach mokrych znajdziesz w poniższych dokumentach.
Pobierz publikacje o suchej zabudowie w pomieszczeniach mokrych:
Hydromatrix.
Niezbędnik projektanta - zawiera tabele doboru systemów suchej zabudowy Rigips, uwzględniające różne stopnie oddziaływania wody i wilgoci w pomieszczeniach.
Jak poprawnie wykonać zabudowę pomieszczeń mokrych.
Poradnik dla wykonawców. To pigułka wiedzy na temat pomieszczeń mokrych, dla wykonawców i nie tylko. Znajdziemy tu m.in informacje o maksymalnym obciążeniu płyt płytkami ceramicznymi w zależności od rozstawu profili, ilości i rodzaju zastosowanych płyt.