polska-w-decybelach

Raport „Polska w Decybelach”

18.09.2020

Czy Twoje miasto jest jednym z najgłośniejszych? Kto jest narażony na codzienne niekorzystne działanie hałasu? Co robić, by chronić się przed głośnym dźwiękiem? Zapoznaj się z raportem „Polska w Decybelach”, który powstał we współpracy Grupy Saint-Gobain i Stowarzyszenia „Komfort Ciszy”. W raporcie ujęto szczegółowe badania, wskazujące poziomy dźwięku w polskich miastach. Przestrzenie, które poddano badaniom to m.in. rynek, głośne ulice, obszary kultury czy też miejsca odpoczynku. Miasta objęte badaniem to: Warszawa, Łódź, Kraków, Katowice/Śląsk, Wrocław, Poznań oraz Gdańsk/Trójmiasto.

Przygotowując raport „Polska w decybelach”, doszliśmy do wniosku, że przeprowadzimy pomiary w miejscach, które ze względu na sposób życia i spędzania czasu mają istotne znaczenie dla komfortu akustycznego Polaków zamieszkujących największe aglomeracje w kraju - mówią autorzy badania.

Raport i pomiary wskazują nie tylko lokalizacje, w których jest najgłośniej, ale także miejsca, w których można uciec od hałasu i odpocząć. Badaniom zostały poddane „ikony dźwięku” czyli kultowe punkty polskich miast. W ich składzie znajdują się m.in. krakowskie Sukiennice, warszawskie Metro czy poznańskie koziołki.

Zobacz raport "Polska w Decybelach" i poznaj gdzie jest najgłośniej w Polsce.

Obiekty referencyjne

okładziny specjalne
Hel
Hotele i restauracje
akustyka budynków oszklonych
Warszawa
Handel i usługi
Okładziny ścienne akustyczne  w Gminnym Ośrodku Kultury
Jeleśnia
Sport i kultura
Kontrola rozprzestrzeniania się dymu w obiekcie typu dworzec
Lublin
Handel i usługi