Filtrowanie
Płyty podłogowe
Płyty do wykonywania podkładów podłogowych (Suchy jastrych) są dobrym rozwiązaniem pod posadzki zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i użyteczności publicznej. Składają się z dwóch płyt gipsowo-włóknowych, są one sklejone ze sobą fabrycznie oraz dodatkowo połączone zszywkami. Na wszystkich krawędziach maja felce o szerokości 5 cm, wynika to z przesunięcia dwóch sklejonych płyt względem siebie. Można na nich układać wykładziny, panele podłogowe, klepkę, mozaikę oraz terakotę.
Płyta podłogowa (suchy jastrych) może być stosowana do wykonywania podłoży zarówno w budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym i jednorodzinnym, jak i w budynkach komercyjnych i użyteczności publicznej. W naszej ofercie gipsowo włóknowych płyt podłogowych znajdziesz trzy rodzaje:
- Rigips Rigidur E20 (2x10 mm)
- Rigips Rigidur E25 (2x12,5 mm)
- Rigips Rigidur E30M (2x10 mm+10 mm wełna mineralna)
Jakie zalety płyną z zastosowania jastrychowych płyt podłogowych? Po pierwsze – oszczędność czasu. Podkład podłogowy gotowy będzie w kilka godzin stosując płyty RIGIDUR. Co więcej, po ułożeniu płyt i przeprowadzeniu prac przygotowawczych (szpachlowanie i montaż łączników) można ruszyć z wykonywaniem posadzki. Po drugie – wielość możliwych zastosować. Suchy jastrych jest lekki i nie obciąża zanadto stopu. W odróżnieniu od tradycyjnego podkładu z zaprawy, można śmiało układać również na stropach drewnianych, bez obawy, że drewno zawilgotnieje. Po trzecie – bezpieczeństwo. Jastrych z płyt podłogowych zabezpiecza przed rozprzestrzenianiem się ognia. Poprawia bezpieczeństwo zwłaszcza w tych domach, gdzie stropy zrobione są z drewna. Po czwarte, izolacja akustyczna. Płyty podłogowe mają szczególnie dobre właściwości, jeśli chodzi o tłumienie dźwięków uderzeniowych. Należy pamiętać o zastosowaniu dylatacji obwodowej.